Press "Enter" to skip to content

Maine Coon – informacje, cechy

Adminek 0

Od samego początku swojego istnienia, pupil takiej odmiany na pewno nie miał lekko. Traktowano go w postaci zwyczajnego przedstawiciela kociej rodziny. Jego głównym a także najistotniejszym powołaniem mogło być łapanie myszy. Nic więc zaskakującego, iż jego zakres występowania w pierwszym etapie nie przekraczała granic miejscowości wiosek. Gdy jednak pojedynczy przedstawiciele takich przepięknych zwierząt byli dostrzeżeni przez sympatyków miałczącej populacji, jego liczebność zaczęła niespodziewanie wzrastać.

Co ciekawsze Maine coon pomimo swojej ogromnej popularności a także dużej liczby hodowli nie zmieniły się prawie zupełnie nie jedynie pod względem genetycznym ale również ogólnym. Dziś kot Maine coon mimo swoich sporych wielkości, nadal cieszy się ogromną popularnością nie jedynie pośród miłośników zamieszkujących wsie oraz miasta. W sezonie gorących pór roku, pupile tej rasy linieją bardzo intensywni, co mimo wszystko może przynieść właścicielom znaczne ilości sprzątania.

Dobrze jest również posiadać na uwadze iż koty tej rasy wyjątkowo silnie a także mocno przywiązują się do własnych właścicieli. Hodowcy kotów Maine coon twierdzą iż są one prawie tak wierne jak psy. Nabywając kota wspomnianej rasy zmuszeni jesteśmy liczyć się z świadomością że prawie w całym domu będziemy mieli zwierzęcą sierść. Jeśli nasz kot nie opuszcza własnego mieszkania, konieczne będzie codzienne szczotkowanie zwierzaka, co odrobinę zminimalizuje pracochłonne w skutkach linienie. Według wielu opiekunów włosy kota tej rasy znacznie rzadziej uczulają niż ma to miejsce pozostałych kotów.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/maine-coon/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *