Press "Enter" to skip to content

Kot Kartuski – charakterystyka

Adminek 0

Rasa tego pupila, wywodzi się z terenów Afryki. Dziewicze osobniki tego wspaniałego pupila znalazły się w rekach innych kontynentów z powodu zakonników. To oni, powracając z misji, przeważnie zabierali ze sobą do swojego kraju, w większości przypadków była to Francja, niektóre sztuki. Ku rozpaczy sympatyków już po drugiej wojnie okazało się, iż kot kartuski był praktycznie zupełnie przetrzebiony. żeby odtworzyć a równocześnie także utrzymać odmianę, pojedyncze osobniki poczęto parować z osobnikami dwóch innych kocich ras.

Kot kartuzki należy do zwierząt średniej wielkości. Kocie ciało musi być mimo wszystko umięśnione a zarazem sprężyste. Z powodu licznych mieszanek tego kociaka z kotem brytyjskim niebieskim, maść kociego włosa możliwa jest jest we wszelkich odmianach niebieskiego. Kot Kartuzki na pewno może stać się wspaniałym pupilem dla prawie każdej osoby, oczywiście pod warunkiem że lubi ona kociaki i nie posiada ona na nie alergii. Kociak Kartuski z powodu własnego spokojnego sposobu bycia, wspaniale nadaje się dla ludzi samotnych.

Na pewno zapełnią przygnębiające godziny samotności. Zdaniem mnóstwa wielbicieli a także hodowców, czworonogi tej odmiany bardzo intensywnie przyzwyczajają się do swoich opiekunów. Nie trzeba więc stresować ich licznymi wyjazdami oraz tęsknotą. Powinno się również mieć świadomość iż dzięki swojej krótkiej sierści, stając się opiekunem kotka wymienionej rasy, nie jesteśmy zmuszeni do stałego zbierania sierści z domowych sof i dywanów. Dla pielęgnacji włosa, powinniśmy znaleźć kilkanaście minut na tydzień, aby wyszczotkować jego futerko.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Kotyrasy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *