Press "Enter" to skip to content

Kot Burmilla – ciekawostki, hodowla

Adminek 0

Kociaki zazwyczaj uważane są za zwierzaki zawsze chodzące własnymi ścieżkami, które nie przywiązują znacznej uwagi do bliskości czy też nieobecności opiekuna. Wielu ludzi kieruje się stereotypami, uważają iż pupile te zupełnie nie przywiązują się do osób a w rzeczywistości do miejsc w jakich żyją. Tak naprawdę jest to w pewnym stopniu prawda, powinno się mimo wszystko wiedzieć iż są odmiany mające trochę odmienne charaktery w tym względzie. Dla ludzi samotnych, żyjących w pewnym odosobnieniu, zapewne posiadanie tego towarzyskiego niczym pies kota, jest niezwykle ważne. Zwierzęciem idealnie nadającym się dla osób starszych może być kociak odmiany Burmilla.

Rasa ta powstała stosunkowo niedawno bo w roku 1981 roku, czyli można uznać ją za całkiem nową odmianę. Dało się ją otrzymać z połączenia zwierząt rasy pers łącznie z kotami birmańskimi o kolorze lilia. Kot Burmilla bez znacznych kłopotów odnajdzie się jako lokator nie tylko wsi również oraz miast. Jego niewielkie gabaryty, umożliwiają przetrzymywanie go również w niewielkich mieszkaniach. Pomimo iż ciało tego kota jest mocno umięśnione, nie posiada on sporej chęci wspinania się na drzewa.

Ten instynkt polowania również nie jest szczególnie rozwinięty porównując dla przykładu z kotami odmian orientalnych. Kot Burmilla może również bez znacznego kłopotu mieszkać razem z dziećmi. Jego spokojny i zrównoważony sposób bycia sprawi ze na pewno przypadnie on do gustu również większości dzieci. Oczywiście jeżeli będzie ono dla niego delikatne. Koty tej odmiany cenią sobie czułe gesty oraz z przyjemnością wskakują swoim opiekunom na kolana oczekując na głaskanie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Catbreedselector.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *