Press "Enter" to skip to content

Kot Birmański – pielęgnacja, cechy

Adminek 0

Kot Birmański jest z pewnością członkiem zwierzęcej arystokracji. Nie tylko jego charakter oraz i sposób poruszania się świadczy o jego wysokim pochodzeniu. Jego charakter jest stały a także opanowany. Odmiana powstała poprzez połączenia kota rasy syjamskiej wraz z kotem rasy perskiej. Dlatego udało się otrzymać zwierzę o kolorystyce syjama, charakteryzującego się dłuższą a także bardziej puszystą sierść. Kot birmański zabiega by być w centrum otoczenia, ciągle spostrzegany a także głaskany.

Pozytywnie więc będzie czuł się w rodzinach lub domach w których mieszka wielu ludzi. Zapewne jednak zwierzaki takie przekonują się najsilniej do pojedynczej osoby, tak samo jak robią to psy. Kot birmański ceni dzieci, może spędzać setki godzin na wzajemnych figlach wraz z dziećmi. Charakteryzuje się dużym spokojem i cierpliwością nawet kiedy dziecinne pieszczoty stają się troszkę mniej delikatne. Może między innymi mieszkać w mieszkaniach w których mieszkają również pozostałe pupile.

W stosunku do psów utrzymują pewien dystans, ale nie przejawiają agresji. Pomimo iż jest to kot przyzwyczajony do życia w domu, nie należy go zmuszać do spędzania wielu godzin jedynie w mieszkaniu. Trzeba umożliwić mu chociaż godzinę na wspólną frajdę albo spacer po ogrodzie. Kupując pupila tej rasy powinniśmy zdać sobie sprawę że będzie on potrzebował dokładnego czesania i zabiegania o szatę pupila będącą jego ogromnym atutem. Powinno się koniecznie przygotować się na nieco znaczną liczbę sierści zostawionych na sofach i dywanach, głównie w okresie przejściowym.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie http://www.kotywatory.pl/kot-birmanski-usposobienie/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Zoomia.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *