Press "Enter" to skip to content

Devon Rex – usposobienie, info

Adminek 0

Pupile takiej rasy wywołują szczególnie sprzeczne uczucia w osobach które mają je okazje widzieć po raz pierwszy. Na myśl przywodzą stworzenia z odległej galaktyki lub inne nieznane istoty. Mimo wszystko jednak koty Devon rex zdobyły także ogromne ilości sympatyków, niemal zakochanych w tej rasy zwierzętach. Pierwszy pupil o charakterystycznej okrycie głosowej, został odnaleziony w Anglii. Jego niespotykane uszy lub rodzaj włosa, wywołały zaciekawienie w wielu ludziach, z tego powodu też zechciano łączyć go z innym kotem.

W efekcie pojedyncze z narodzonych z tego miotu maluchów, uzyskało sierść falowana. W taki sposób więc rozpoczął swoją popularność kot Devon rex. Zdaniem wielu hodowców, zwierzaki te dysponują ogromnymi ilościami sił witalnych. Potrafią praktycznie calutki dzień bawić się oraz skakać nie okazując większego znużenia. Mimo własnej ruchliwości zwierzaki te silnie przyzwyczajają się do właściciela i pragną spędzać wraz z nim czas tak długo jak to jest możliwe.

Czworonogi takiej rasy nie potrzebują mieć praktycznie żadnych pielęgnacji włosa, należy je tylko czesać raz na jakiś czas. Nie przestraszmy się także, kiedy nasz zwierzak w wieku kilku tygodni ma nieco różniącą się okrywę od zwierzaków dojrzałych osobników. Spokojnie! U kociaków Devon rex rozwój sierści może trwać nawet do dwóch lat. Zwierzaki takie, także idealnie czują się w pomieszczeniach w bloku ale i domach jednorodzinnych. Ku radości pań domu kociak tej rasy prawie wcale nie linieje. Istotne jest jedynie aby myć kotu dobrze uszy. W innym przypadku może dojść do poważnego w skutkach zapalenia.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/rasa-devon-rex-ciekawostki-cechy/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *